Rodzinny Ogród Działkowy im. A. Mickiewicza w Mosinie Rodzinny Ogród Działkowy im. A. Mickiewicza w Mosinie
STRONA_GŁÓWNA GALERIA KSIĘGA_GOŚCI ZARZĄD KONTAKT
Menu
» Aktualności
» Zarząd
» Z kart historii...
» Dzień Rodzinny
» Hymn Działkowców
» Regulamin ROD
» Ekologia
» Ciekawe linki

Inne
Get Firefox
Przeglądarka Opera 9

Dzień Rodzinny

Dzień Rodzinny to festyn odbywający się już tradycyjnie każdego roku w drugą sobotę sierpnia na naszym Placu Zabaw. Zapewnia on wspaniałą rozrywkę dla całych rodzin dzięki wielu różnorodnym konkurencjom, a także organizowanemu od 2008 roku Rajdowi Rowerowemu. W trakcie zabaw oferowany jest słodki poczęstunek i napoje.
Dla wszystkich uczestników przewidziane są drobne upominki, a dla zwycięzców poszczególnych konkurencji dyplomy i nagrody.

Historia Dnia Rodzinnego:

Pierwszy Dzień Rodzinny odbył się w 1958 roku, jak podaje kronika naszego ogrodu: "Zarząd na zakończenie sezonu działkowego urządził 3 sierpnia dla Członków i ich rodzin zabawę na terenie ogrodu połączoną z konkursami zręcznościowymi i sportowymi (strzelanie do tarczy, koło szczęścia, wędka z kółkiem, zawijanie sznura), zapewnili także bufet obficie zaopatrzony w napoje i słodycze. W skład Komitetu Organizacyjnego weszli: Iżykowski Franciszek, Majchrzycka, Prifer Wojciech, Michalak Mieczysława, Kasprowicz Klara, Trzcińska, Wasielewska, Podstawa, Labrzycka, Zakrzewski Edmund, Czajka Walenty, Cegłowska."
Z czasem Dzień Rodzinny został rozdzielony na: "Dzień Działkowca" (dla dorosłych) i "Dzień Działkowca dla dzieci". Podczas Dnia Działkowca odbywało się Okazyjne Zebranie Członków Ogrodu, często organizowano również zabawę taneczną z poczęstunkiem. Natomiast Dzień Działkowca dla dzieci miał miejsce na Placu Zabaw, odbywały się tam konkurencje sportowe i zręcznościowe dla dzieci nagradzane drobnymi upominkami.
Dzień Rodzinny został reaktywowany w 2008 roku, w 50 rocznicę jego powstania. z inicjatywy Małgorzaty, Dominika i Karoliny Szymkowiak oraz członków naszego Ogrodu: Marcina, Waldemara i Bogumiły Jędrzejczak, Ewy Grześkowiak, Haliny Łubińskiej, Bogumiły Urbaniak, Izabeli Gorzelańczyk, Elżbiety Parysek i Stanisława Szulca.
Zorganizowano wtedy dwa rajdy rowerowe "Za Prezesem": "Zielony" - dla dzieci, oraz "Niebieski" - dla młodzieży i dorosłych, a także wiele konkurencji dla całych rodzin (m. in. przeciąganie liny, bieg we worku, narty na trawie, kulanie opon i quiz o działkach). Zwycięzcom wręczono dyplomy i drobne nagrody. Wszyscy mogli za darmo poczęstować się plackiem z owocami, watą cukrową i napojami.


Kalendarz
Dziś jest:
30.03.2017 r.

Jest to
89
dzień w roku.

Imieniny:
Amelii, Dobromira, Leonarda

Najważniejsze linki
» PZD
» OZ PZD Poznań
» Miesięcznik "Działkowiec"
» Interaktywna Mosina
Copyright © 2009-2012 by Załoga
Wykorzystywanie, kopiowanie i publikowanie materiałów i zdjęć zamieszczonych na tej stronie bez wiedzy i zgody autorów oraz webmasterów zabronione.